Jóri András állást foglalt az OMSZ vitájában
Jóri András adatvédelmi biztos a meteorológiai adatok nyilvánosságáról szóló vita kapcsán meghozta állásfoglalását.
Jóri András adatvédelmi biztos a meteorológiai adatok nyilvánosságáról szóló vita kapcsán meghozta állásfoglalását.
Az Országos Meteorológiai Szolgálat jelentése alapján vasárnap szakadozik felhőzet. A keleti, északkeleti szél megélénkül.
Vasárnap lehetnek hosszabb napos időszakok; hétfőn a legmagasabb hőmérséklet 16, 21 fok között alakul – jelentette az Országos Meteorológiai Szolgálat.
A jövő héten változékony lesz az idő Magyarországon, úgy tűnik, néhány napra vége az enyhe időnek, hétfőn újabb hidegfront éri el az országot - mondta Török László meteorológus vasárnap.
Az Országos Meteorológiai Szolgálat jelentése szerint szombaton megnövekszik a felhőzet, ami néhol záport eredményezhet.
Hétfő éjszaka többnyire derült idő várható, de északon, északkeleten fátyolfelhős lesz az ég - írja előrejelzésében az Országos Meteorológiai Szolgálat.
Az Országos Meteorológiai Szolgálat (OMSZ) élére nemrég kinevezett Dunkel Zoltán a hvg.hu értesülései szerint a szervezet megújítását takarékossági lépésekkel indította el. Ugyanakkor úgy tudjuk, egyelőre nem foglalkozott az ombudsman által korábban felvetett alapvető problémával, az OMSZ közszolgálati és a piacalapú tevékenységének különválasztásával.
Vasárnap estig – az Országos Meteorológiai Szolgálat jelentése szerint – a felhőátvonulásokból az ország keleti felén elszórtan, másutt néhol várható hózápor. Hétfőn a legmagasabb nappali hőmérséklet hétfőn 1 és 6 fok között lesz.
Az Országos Meteorológiai Szolgálat jelentése szerint péntek este több helyen is eshet a hó az országban, a felhőzet később sem szakad fel.
Egyre hidegebb levegő érkezik Magyarország felé, a sokévi átlagnál hidegebb időjárásra kell számítani legalább a jövő hét közepéig. A jelenlegi számítások szerint 8-10 napig még biztosan nem jön a tavasz - mondta az Országos Meteorológiai Szolgálat ügyeletese.
Illés Zoltán környezetvédelmi államtitkár szerint igaztalanul hurcolták meg a meteorológiai szolgálat volt és ismét kinevezni tervezett főigazgatóját, Dunkel Zoltánt a 2006-os tűzijáték-tragédiával kapcsolatban. Nézzük meg, valóban így történt-e.
Nagy havazásra nem, viszont viharos szélre kell készülni a hétvégén. Darányi Mariann, az Országos Meteorológiai Szolgálat munkatársa pénteken elmondta, hogy a következő napokban számottevő csapadék nem várható, csak kisebb záporokra és hószállingózásra van esély; szombaton viszont országszerte viharossá fokozódhat a szél.
Indoklás nélkül felmentették az Országos Meteorológiai Szolgálat (OMSZ) elnökét, Bozó Lászlót – tudta meg a hvg.hu. Értesüléseink szerint utódja, a szervezet korábbi elnöke, Dunkel Zoltán lehet, akinek felelősségét az öt halálos áldozatot követelő 2006. augusztus 20-ai események kapcsán felvetették.
A jövő hét közepéig folytatódik a tavaszias, enyhe időjárás, a hét második felétől pedig ismét hidegebbre fordul az idő - közölte az Országos Meteorológiai Szolgálat munkatársa.
Hazánkban – az Országos Meteorológiai Szolgálat jelentése szerint – vasárnap túlnyomóan napos idő várható, eső nem lesz, a legmagasabb nappali hőmérséklet 9, 14 fok körül alakul.
Vasárnap este – az Országos Meteorológiai Szolgálat jelentése szerint – északon hószállingózás és havazás várható.
Egy hidegfront vonul át szerdán északnyugat felől. Havas eső és hó érkezik észak felől, a hőmérséklet 0 fokig hűlhet le.
Vasárnap reggelig nagyrészt erősen felhős, borult, párás, helyenként ködös idő várható, a legmagasabb nappali hőmérséklet -2, +3 fok között lesz.
Viharos széllökésekre és havazásra kell számítani a középső és keleti országrészben az Országos Meteorológiai Szolgálat (OMSZ) szombati előrejelzése szerint. A hétvégén az egész országban túlnyomóan borult ég várható, és hidegfronti hatás lesz érezhető. Vaárnap a legmagasabb nappali hőmérséklet vasárnap többnyire 0, -5 fok között várható.
Télen csökken a hideg napok száma és a lehullott hó mennyisége, nyáron pedig a hőhullámok időtartamának növekedése várható az elkövetkezendő évtizedekben - ez a tendencia állapítható meg az Országos Meteorológiai Szolgálat (OMSZ) regionális klímamodelljeinek előrejelzései alapján, amelyekből a 2021 és 2050 között, valamint a 2071 és 2100 között várható változások ismerhetők meg.